Prezeraný školský rok: Optimalizované pre MS IE

Beseda v knižnici Nezábudka

Dňa 14.12.2018 sa v knižnici Nezábudka konal koncert bratov Nora a Heňa Wilnrotterovcov, ktorých skupina sa volá NH6. Bratia našim žiakom predstavili svoju tvorbu. Porozprávali svoj neľahký životný príbeh, nakoľko sú úplne nevidiaci a zaspievali piesne. Na jednu z najznámejších piesni z relácie Československo má talent si žiaci pospevovali, tlieskali a tanečnými pohybmi prejavovali záujem o daný štýl hudby.

Celý program dopĺňali aktivity, ktoré pripravila Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, Krajského strediska v Košiciach. Žiaci si mohli vyskúšať ako sa pracuje s Braillovým strojom, mohli sa pozrieť cez množstvo okuliarov a tak vidieť svet tak, ako ho vidia ľudia s rôznymi zrakovými postihnutiami. Taktiež sme si mali možnosť vyskúšať hru človeče nehnevaj sa, ktorá je špeciálna tým, že je určená pre nevidiacich. Za úniu rozprávku čítal Vlado Hudák.

V závere sme sa poďakovali bratom Wilnrotterovcom za koncert a Únii nevidiacich za ukážky. Vzájomne sme si popriali krásne vianočné sviatky a tiež sme darovali malé darčeky v podobe vianočných výrobkov, ktoré sme sami vyrobili.

Pripravila: Angelika Kacerová

Aktuality

booked.net

Školský bulletin