Prezeraný školský rok: Optimalizované pre MS IE

 

Atletika je jedna z hlavných športových disciplín, ktorá pôvodne zahŕňala prirodzené pohyby človeka, dnes sem však patrí:

  • beh (hladký, prekážkový, štafetový, cestný, terénny),
  • športová chôdza,
  • viacboj,
  • skok (do výšky, o žrdi, do diaľky, trojskok),
  • vrh guľou a hod diskom, hod oštepom, hod kladivom.

V staroveku atletika znamenala telesné cvičenie, zápas, prirodzené ľudské pohyby. Novodobá atletika sa rozvinula v 19. storočí v Spojenom kráľovstve, odtiaľ sa rozšírila po svete. Majstrovstvá sveta v atletike sa konajú každé dva roky, Majstrovstvá Európy v atletike sa konajú každé štyri roky. Organizácie atletiky je Medzinárodná atletická federácia (IAAF) založená v roku 1912.

My organizujeme náš Atletický štvorboj každý rok a v tomto roku to bol už 17. ročník pre košických športovcov zo špeciálnych základných škôl. Pozvanie prijali SŠ Odborárska a ŠZŠ Rovníková. Štvorboj pozostával zo štyroch disciplín: skok do diaľky, štafetový beh, šplh o týči a kráľovská disciplína - skok do výšky. Žiaci sú tí, pre ktorých to robíme. Pre niektorých prvé preteky, pre niektorých druhé, no pre všetkých je to veľká udalosť. Od septembra sa na školách pripravujú, trénujú a tešia na spoločné stretnutie pod jednou strechou. Rovnako je to aj v našom tíme Sparta Košice, ktorý tvoria: Polyáková Alana, Polláková Rebeka, Pohlotková Jolana, Mucha Jaroslav, Levkanič Dalibor a Ferčák Ondrej.

Heslom športového dňa bolo:

Umožnime deťom objaviť atletiku a objavme deti pre atletiku.

Ďakujeme našim sponzorom za nádherné trofeje - poháre pre celkové hodnotenie tímov (pani Hajnalka Szaboová) ako aj domáce, lahodné koláče (pani Katarína Atanasovská).

autor príspevku: Mgr. Michal Čornanič

 

 
 
 
Tréneri a organizátori: Mgr. Michal Čornanič a Mgr. Zuzana Lišková

 

 

Individuálne ceny - najlepšie výkony ocenené diplomom:

1. miesto POLYÁKOVÁ Alana (9.A) - skok do výšky

1. miesto POLYÁKOVÁ Alana (9.A) - šplh

1. miesto SPARTA  KOŠICE - dievčatá - štafetový beh

 

Celkové umiestnenie:

SPARTA  KOŠICE - 2. miesto

Náš atletický - reprezentačný tím

SPARTA KOŠICE

[v zložení zľava hore: Tréneris, Pohlotková Jolana (6.A), Polláková Rebeka (6.A), Mucha Jaroslav (8.A), Polyáková  Alana (9.A),

zľava dole: Levkanič Dalibor (7.A) a Ferčák Ondrej (9.A)]

 

A na záver spoločná fotka športovcov...

 

 

Aktuality

booked.net

Školský bulletin