Prezeraný školský rok: Optimalizované pre MS IE

 

Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. V roku 2018 pobeží už jeho 4. ročník. Hlavnou témou kampane ostáva „#BeActive“, ktorá má nabádať k pohybu, a to nielen počas Európskeho týždňa športu, ale po celý rok.
 
Európsky týždeň športu sa koná v 38 krajinách Európy od 23. do 30. septembra. Pod hlavičkou #BeActive registrujeme pohybové aktivity organizované od 01. septembra do 15. októbra 2018.

Všetky podujatia škôl organizované pod hlavičkou #BeActive budú zároveň súčasťou kampane European School Sport Day, ktorá je oficiálne súčasťou Európskeho týždňa športu 2018. Stačí ak v rámci svojho podujatia zorganizujete 120 minút pohybových aktivít, či prejdete alebo prebehnete 2018 metrov.

Žiaci druhého stupňa sa spolu s učiteľmi opäť zapojili do tejto kampane. V stredu sme ráno vyrazili zo školského areálu smerom do mesta. Vychádzkovým tempom sme prišli k Východoslovenskému múzeu. Východoslovenské múzeum v Košiciach totiž v spolupráci s poľskou spoločnosťou ARANEUS pripravili pre širokú verejnosť unikátnu výstavu s názvom „Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov. A my sme spojili aktívny pohyb so vzdelávacou činnosťou. Po zaujímavej exkurzii sme sa vrátili do školy. Prešli sme približne 5 km. Trochu sme si oddýchli a pokračovali sme v športovaní. Chlapci aj dievčatá sa zapojili do malého futbalového turnaja. Zmiešané družstvá bojovali o čo najväčší počet víťazstiev. Nakoniec vyhral šport - pohyb - fair play. Po vyhodnotení športového dňa sa všetci účastníci stretli v jedálni na dobrom obede.

 

Aktuality

booked.net

Školský bulletin